Konečně čekání skončí – příroda se po téměř nekonečné zimě pomalu probouzí k životu a první zelené výhonky se prodírají přes stále tvrdou půdu. Jaro je správný čas začít se připravovat na nadcházející zahradní sezónu. Bez ohledu na to, zda je to trávník, zeleninový záhon nebo zásoba živin na sezonu – nyní je, doba kdy si svou pravidelnou péčí založíte na nádhernou zahradu v létě.

Škůdci rostlin, jako jsou mšice, roztoči, dřepčíci, svilušky, housenky , stejně přezimující škůdci na rostlinách, mají na jaře vysoký potenciál rozvoje, v krátké době může dojít k masovému rozšíření, většina škůdců netrpělivě číhá a čeká na začátek sezóny, protože rostliny potom mohou růst a poskytnout dostatek jídla.

Například na jaře mšice velmi lákají čerstvé a jemné výhonky růží . Pletiva jsouještě velmi měkká a poddajná , mšice tak jednoduše proniká sosákem do rostliny. Takto snadno se do pletiv dostává i mnohé houbové onemocnění rostlin. V takových případech má smysl používat fungicidy a insekticidy, aby se zabránilo větším škodám na rostlinách.

“Zahrada, stejně jako zahradník – potřebuje péči. Vytvořte si seznam činností na zahradě a tím položíte dobrý základní kámen pro krásnou zahradu v létě už na jaře!”

Kontrolní seznam

  • Tvarování keřů a trvalek
  • Příprava a mulčování květinových záhonů
  • Výsev zeleniny a květin
  • Boj proti mechu a plevelůmv trávníku
  • Odstraňte mechy a řasy ze zpevněných ploch