Jsou nepříjemné, rušivé a zejména v letních měsících je jich spousta, s rostoucími teplotami se vosy, mouchy a další škůdci mohou stát tvrdohlavým morem. A nejen v zahradě nebo na terase – létající škůdci se také mají jako doma v kuchyni, obývacím pokoji a ložnici.

Nelákejte nechtěné návštěvníky k vám domů

Prevence je nejlepší lék. Tato maxima platí také v případě mnoha nechtěných nájemníků. Skutečnost, že lahodný ovocný koláč nebo sklenice oranžové sody na terasovém stole je neodolatelnou pozvánkou pro vosy, je všeobecně známá. Ale i miska na ovoce v kuchyni nebo otevřené úložné tašky s moukou, cukrem, ovesné vločky apod. Přitahují mnoho bzučivých a létajících hostů, jako jsou magnety. Uchovávejte vše pod kryty nebo použijte uzamykatelné, vzduchotěsné skladovací nádoby. Je to tak jednoduché, ale účinné opatření, které neláká vosy, mouchy a jiný hmyz.

Bezpečné řešení proti vosím hnízdům na domě.

I nejlepší prevence někdy dosahuje svých hranic. Jakmile jste objevili hnízdo v či na vašem domě, je zapotřebí rychlých, účinných a bezpečných kontrolních opatření. V případě nedosažitelného vysokého nebo vzdáleného hnízda používejte produkty se silným dostřikem, které umožňují efektivní kontrolu vos z bezpečné vzdálenosti. Mlha aktivního činidla, která se rozvíjí během postřiku hnízda a kolem něj, proniká do hnízda, kde zajišťuje trvalý účinek.

Vpichová pěna je tou správnou volbou pro volně dostupná vosí hnízda. Pěna se stříká pomocí trubice do vstupního otvoru hnízda. Tam se rychle rozšiřuje a nedovoluje, aby vosa unikla nebo útočila.

Zastavte nepříjemné mušky

Jakmile jsou mouchy v domě, mohou se rychle stát nepříjemnými a trvale se množícími obtěžovateli. Během jejich krátké životnosti v sezóně před dubnem až do října může ležet ve vašem okolí až několik tisíc vajec. Pokud teplota klesne trvale pod 15 stupňů Celsia, mouchy zmizí právě tak rychle, jak přišli. Do té doby však může vzniknout až 15 generací, které nejsou jen nepříjemné, ale mohou být také škodlivé pro zdraví. Koneckonců, mouchy mohou přenášet různé nemoci na člověka.

“Mohlo by to být také dobrý nápad odradit nepozvané hosty – např. od terasy na vzdálenější místo v bezpečné vzdálenosti dáme na misku několik kusů ovoce. Hrozny jsou velmi dobré pro odlákání vos od hlavního akce, takže na terase můžete mít trochu více klidu.”