Co dělat proti plevelům? Mnoho vlastníků zahrad využívá v tomto případě domácí prostředky. Ale co je třeba vzít v úvahu, jak efektivní jsou předpokládané “zasvěcené tipy”?

Co pomáhá proti plevelům na zahradě?

Plevele mohou dovést některé hobby zahradníky k zoufalství: Zatímco láskyplně zasazené rostliny zakořeňují  v záhonu, nezvaní hosté se již rozšiřují. V okrasné zahradě jsou nežádoucí plevele, jako pýr plazivý, rozrazil, svlačec, pcháč, ale i sedmikráska chudobka a smetánka lékařská, neboli pampeliška – silně soutěží se skutečnými rostlinami, pokud jde o živiny, vodu a prostor.

Držte se dále od domácích prostředků a “zasvěcených tipů “

Existuje celá řada domácích prostředků proti plevelu, které jsou často uváděny na internetových fórech nebo jako osobní tipy. Ale pozor: Ne každé doporučení je opravdu účinné a někteří z nich nejsou ani legální! Často slyšíme, že dlažba s plevely rostoucími ze spár a také mezi kameny může být ošetřena vroucí vodou, alkoholem, octem nebo dokonce s plameny. Nebezpečí zranění při používání vroucí vody nebo ohně by však nemělo být podceňováno. Mnozí lidé náhodou dokonce zapálili sousední plot.

Nástroje s drahými důsledky

Držte se dále od pomůcek, jako je sůl nebo ocet: Jednoduše nejsou schváleny pro likvidaci plevele. Jak s octem, tak se solí, hobby zahradník dělá mnohem větší škody než užitku – látky se rozpadají jen pomalu a trvale ohrožují půdu, rostliny a hmyz. Jedinou zbývající zákonnou alternativou je tedy mechanické odstranění plevelů pomocí vypichovátek, škrabek, motyček a nesmíme zapomenou na naše ruce.

“Vydejte se jednoduchou a legální cestu a používejte testované a schválené produkty. Výrobky na ochranu rostlin nejnovější generace vykazují v krátké době viditelné výsledky, mají dlouhotrvající účinek a přinášejí obvyklý vzhled bez plevelů, kyselina pelargonová se osvědčila jako řešení šetrné k životnímu prostředí. Je účinná v domácí zahradě proti širokému spektru plevelů a je biologicky odbouratelná podle směrnic OECD. “

 

  • Čím dříve ovládnete likvidaci plevele, tím lépe.
  • Doba růstu plevele již začíná v březnu.
  • Zásah v ranné fázi počátečního růstu plevelů nejvíce zaručí dlouhodobě udržitelné výsledky.