Zahrada Butchart je jedinečné místo ve Victorii v Kanadě. Ročně tuto zahradu navštíví více než milion turistů. Návštěvníci přicházejí obdivovat nádherné barvy různých květin a stromů, poznávat historii nádherné přírody.

Jennie Butchart – žena s vášní

Za tuto úžasnou zahradu vděčíme jedné ženě: Jennie Butchart. V roce 1904 se Jennie a její manžel Robert přestěhovali na ostrov Vancouver nedaleko Victorie, aby postavili cementárnu. Robert koupil nemovitost, postavil si na ní dům a začal pracovat v kamenolomu. Když už byl kamenolom opuštěn, výhled z domu pro Jennie nebyl příliš atraktivní, a tak se ho rozhodla nahradit něčím krásnějším. Tehdy přemýšlela o návrhu zahrady, která je dnes známá jako „Butchart Garden“. Krok za krokem vytvořila Jennie nádhernou zahradu, která se dále rozrůstala a vytvořila japonskou, italskou a růžovou zahradu.

Lidé si rychle uvědomili, co Jennie vytvořila. Zahrada se stala známou atrakcí pro místní lidi a turisty z celého světa.

Díky pomoci jejich potomků se tato výjimečná zahrada stala atrakcí pro celý svět a je uznávána jako kanadské národní dědictví s téměř tisícovkou druhů rostlin.

Dechberoucí zahrada

Při procházce zahradou vás potěší barvy, rozmanitost květin, fontán a vysokých stromů.

Zahrada je rozdělena tematicky na italskou, růžovou, středomořskou, japonskou a je zde i potopená zahrada, ve které to všechno začalo. Díky těmto jedinečným místům inspirovaným místy z celého světa můžete zažít úžasné dobrodružství.

Atrakce pro každého po celý rok

Se spoustou květin a stromů jsou zahrady Butchart místem, které se vyplatí navštívit bez ohledu na roční období. Na jaře máte pohled na rozkvetlé květiny a obklopte se úžasnou vůní květin. V létě se podíváte do barevné zahrady a posloucháte živou hudbu. Na podzim si při procházce mezi červenými javory vychutnejte zvuk praskajícího listí. V zimě můžete obdivovat slavnostní světelná představení, která vytvářejí magickou atmosféru.

Zahrady Butchart nejsou jen o krásných květinách. Můžete využít i veškeré zábavy, kterou toto místo poskytuje – kavárny, restaurace, obchody se suvenýry, kolotoče, koncerty – ve zkratce: každý si zde najde to své.