Květináče a balkonové bedničky nemusí být vždy z hlíny, terakoty či plastu. Občas se můžeme inspirovat i přírodou.

Na podzim doporučujeme ručně vyrobený mechový květináč. Umístěný na zahradě nebo balkoně skutečně upoutá pozornost a vytvoří útulnou podzimní atmosféru. Níže naleznete návod, jak si krok po kroku vyrobit vlastní mechový květináč.

Budete potřebovat následující materiály: nádoba s mechem, pletivo a vázací drát, nůžky, plexisklo, zemina v květináči a podzimní rostliny.

Krok 1:

Drátěné pletivo odřízněte po stranách košíku. Budete potřebovat dvojité vrstvy na každé ze 4 stran (takže celkem 8 vrstev).

Krok 2:

Nastříhané pletivo vystelte mechem a poté jej přikryjte druhou vrstvou.

Krok 3:

Nyní dvě vrstvy bezpečně spojte drátem tak, aby obě strany byly v jedné rovině.

Pro optimální uchycení by měl drát těsně spojovat strany.

Krok 4:

Opakujeme krok 3, dokud nejsou dokončeny všechny čtyři boční strany.

Krok 5:

Nyní můžete spojit boční strany dohromady. Abychom to udělali, vezmeme spojovací drát a připevníme strany k rohům a středu.

Krok 6:

Deska z plexiskla bude sloužit jako základ pro náš květináč. Abychom jej připevnili na boční strany, musíme nejprve vyvrtat otvory kolem desky.

Krok 7:

Plexisklový spodek připevníme na bočnice. Za tímto účelem vložíme drát přes dříve vyvrtané otvory a připojíme jej k bočním stranám.

Krok 8:

Květináč je možné otočit dnem vzhůru a naplnit ho zeminou a květinami. Na podzim doporučujeme rostliny jako vřes či brambořík.

Hotovo! Teď už jen potřebujeme vhodné místo pro náš květináč. Aby mech příliš rychle nevysychal, musíme jej pravidelně rosit vodou.

Jste na řadě!