Královské botanické zahrady v Kew, které se nacházejí třicet minut od centra Londýna, jsou biologicky nejrozmanitějším místem na světě. Tato zahrada umožňuje všem návštěvníkům objevovat květiny a stromy z celého světa a poznávat historii země a královské rodiny.

Několik krásných míst v jedné zahradě

Královské botanické zahrady v Kew jsou nepochybně jednou z nejkrásnějších zahrad na světě s okouzlujícími okrasnými zahradami, mimořádnou rozmanitostí rostlin a více než 14 000 druhy stromů.

Procházkou po Královských zahradách zažijete cestu kolem světa. Je to způsobeno biodiverzitou tohoto místa.

Zahrada je rozdělena na různé části, z nichž každá je věnována různým odrůdám rostlin z různých oblastí světa. Při procházce jezírkem s lekníny můžete obdivovat nádherné linie. Cesta pak vede k palmám, úžasné skleněné stavbě, ve které se nacházejí různé rostliny z tropických oblastí. Pokud budete pokračovat v cestě přes Královské zahrady, nemůžete vynechat dům Davies Alpin, který je domovem různých květin z alpských oblastí. Konzervatoř princezny velryb je komplexní skleník, který vám umožní cestovat přes různé podnebí a vidět, jak se krajina mění z pouště na deštný prales. A Treetop Walkways, stezka vedoucí ve výšce 18 metrů, nabízí úchvatné výhledy na nádherné stromy z ptačí perspektivy.

Zahrada na kterou měla obrovský vliv královská rodina

Královská botanická zahrada v Kew byla založena v 16. století díky královskému vlivu. Při procházce zahradou uvidíte spoustu budov postavených na počest členů královské rodiny (jako je pagoda postavená pro princeznu Augustu a Chrám krále Viléma postavený v roce 1837 pro královnu Viktorii na památku Viléma IV.). Tato zahrada představuje různé etapy historie a dědictví země. Skutečné muzeum na čerstvém vzduchu. Důležitou dominantou zahrady je palác Kew. Je to malý palác postavený z červených cihel, kde královská rodina tráví volný čas.

Zahrady Kew – boj o ochranu biodiverzity

Cílem zahrad Kew je chránit biodiverzitu pro dobro naší planety a lidstva. Královské zahrady jsou kromě své úchvatné země přední světovou organizací pro výzkum rostlin a hub. Při procházce leknínovým domem můžete spatřit několik odrůd, které se již ve volné přírodě nevyskytují. Takové zahrady jsou mimořádně důležité pro ochranu přírody.