Kolonie, které se sbíhají na ovoci a dortu na zahradním stole, hledají hnízdiště pod terasovými deskami nebo dokonce dělají cestu přes dveře terasy do domu, jsou známé scénáře na mnoha místech. Když k tomu dojde, opravdová záplava mravenců není daleko.

Vyhnout se hnízdu mravenců na terase

Důležitý je výběr vhodného podkladu po terasy a také materiálu, kterým je povrch terasy vysypán – jedná-li se o například o zámkovou či jinou dlažbu. Vyhneme se jemnému křemičitému písku a použijeme na zpevnění spár směs s pryskyřicí, která prostor vyplní a zpevní. Neumožní tak mravencům tvorbu hnízda a cestiček. Také hrubší čedičové drtě, zabraňují v přesunu. Pod terasu – lepenou – zvolíme vhodnou hydroizolaci, která povrch dokonale uzavře a mravenci tak mají velmi ztížené podmínky.

Nicméně, pokud invaze mravenců již dosáhla až na vaší zahradu, terasu či dům, rychlé řešení jsou potřebné k účinnému boji proti stávajícímu mravenčímu zamoření. Mravenčí bufety jsou velmi uživatelsky přívětivé a snadno použitelné a jsou optimálním řešením pro zákazníky s dětmi a / nebo domácími zvířaty.

Cílené řízení hnízd mravenců

Cílená akce proti mravenčím hnízdům může být provedena s mravenčími granulemi, které se šíří v blízkosti hnízda mravenců. Hmyz je přitahován atraktivní návnadou a přitahuje ji do hnízda, granulové návnady nejen pomáhají s napadením mravenci, ale mohou být také použity proti stinkám, stonožkám a jiným plazivým škůdcům na terasách, balkonech a cestách.

“Mravenci jsou považováni za zdravotníky – policii přírody. Na zahradě poskytují užitečné služby a jsou obzvláště pilní přírodní lovci škůdců.”

Věděli jste?

  • Mravenci jsou na naší planetě jako doma již tisíciletí: Dnes se předpokládá, že existují asi 130 milionů let.
  • Mravenci jsou velmi chytří: v poměru k jejich výšce mají největší mozek všech zvířat
  • Mravenci rádi teplo: hnízda se často nachází pod terasovými dlaždicemi, které se rychle ohřívají na slunci
  • Mravenci jsou opravdoví hledači : jejich čichový smysl je srovnatelný s psy
  • Mravenci mají slabost pro mšice: chrání mšice od určitých nepřátel, jako jsou berušky nebo housenky, neboť obzvláště mají rádi medovici, kterou vylučujítito rostlinní škůdci, dokonce si mšice sami roznášejí na rostliny a pečují o ně